czytano 2938 razy

ZASADY PROMOWANIA MIOTÓW

 

W związku z faktem iż większość badań ważnych dla zdrowia flatów nadal nie jest wymagana przez Związek Kynologiczny, postanowiliśmy wprowadzić wyróżnianie miotów i promować hodowle, które przywiązują dużą wagę do tych kwestii.

Mioty będą promowane za pomocą gwiazdek po spełnieniu następujących warunków. Za każde nieobowiązkowe badania u obojga rodziców zostanie przyznana gwiazdka i tak:

- za badanie łokci (ED) - 1 gwiazdka,

- za badanie rzepek (PL) - 1 gwiazdka,

- za badanie oczu - 1 gwiazdka,

- za badanie na goniodyslazję - 1 gwiazdka,

- za badanie serca - 1 gwiazdka.

Wszystkie badania muszą zostać potwierdzone certyfikatem lub wpisem do rodowodu. Każdy miot może maksymalnie otrzymać 5 gwiazdek. Badania bioder nie honorujemy, gdyż jest ono obowiązkowe w rasie.

W przypadku gdy tylko jedno z rodziców będzie miało wykonane dane badanie, miot otrzyma pół gwiazdki. Suma gwiazdek dla poszczegołnych miotów będzie decydowała o kolejności wyświatlania ogłoszeń. W przypadku miotów z tą samą liczbą, w pierwszej kolejność będą wyświetlane te, w których rodzice mają zbadane rzepki i oczy z gonio, bo to priorytetowe nieobowiązkowe badania, a następnie według chronologii urodzeń / kryć.

Szczenięta

Wszelkie prawa zastrzeżone © idea4you.eu - Projektowanie stron WWW | System CMS | Wortale tematyczne | mapa witryny | login